O Nas

Uczniowski Klub Sportowy Grot Więckowice to stowarzyszenie działające przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Więckowicach.

Podstawę naszego programu stanowi unikalne połączenie dyscyplin sportu opartych o tradycyjne rzemiosło, które mogą być uprawiane w naturalnie danych nam warunkach geograficznych, oraz przez wszystkie grupy wiekowe, bez względu na ich stopień usportowienia. Obie dyscypliny są dyscyplinami olimpijskimi a krzewienie idei olimpijskiej jest nam bliskie i w tym duchu pragniemy  stworzyć bazę szkoleniowej dla rozwoju sportu dla dzieci i młodzieży oraz zaplecza rekreacyjnego dla dorosłych.
Dyscypliny wybrane do tego programu  kształtują nie tylko ciało ale przede wszystkim umysł,  uczą dyscypliny i odpowiedzialności, podnoszą zdolność koncentracji, sprzyjają propagowaniu zdrowego trybu i ekologicznych postaw.
Rozbudowa infrastruktury rekreacyjnej w miejscowości Zborowo, wychodzi na przeciw potrzebom lokalnych społeczności umożliwiając wykorzystanie Jeziora Niepruszewskiego w celu uprawiania sportów wodnych. Przystań wodna, z której korzystamy w sezonie żeglarskim jest bazą dla naszych młodych żeglarzy, a ZSP w Więckowicach z boiskiem i salą gimnastyczną daje nam szansę całorocznych treningów łuczniczych.