O sukcesach naszych łuczników w zeszłorocznym Memoriale Edmunda Markiewicza pisze Puls Gminy

Memoriał Edmunda Markiewicza na torach łuczniczych KS Leśnik w Poznaniu dla kilku zawodników UKS Grot Więckowice był pierwszym sportowym szlifem.
W Otwartym Indywidualnym Turnieju Łuczniczym Młodzieży Szkolnej, Studentów i sympatyków łucznictwa o Puchar Lata 29 czerwca 2014 r. udział wzięli reprezentanci kilku wielkopolskich klubów łuczniczych: KS Leśnik, UKS Jedynak Kórnik, KS Orlęta Gorzów, OŚ AZS Poznań, Gimnazjum Zalasewo oraz goście znad morza KS Mewa Kołobrzeg. Formuła turnieju przewidywała udział nie tylko wyczynowych zawodników, ale sympatyków, w tym także rozpoczynających przygodę z łucznictwem, dzięki czemu barwy Grota mogli reprezentować – po raz pierwszy w sportowych szrankach – nie tylko uczniowie, ale i dorośli oraz „wózkarka”.

Na torach łuczniczych KS Leśnik rozegrano kilka konkurencji łuczniczych, do których stanęło 48 zawodniczek i zawodników w tym siedmioro z UKS Grot.

We wszystkich konkurencjach rozdano puchary i pamiątkowe dyplomy, z których niemała część przypadła sekcji łuczniczej Grot Więckowice. W konkurencji ŁCD dziewcząt Puchar Lata wywalczyła „wózkarka” – Justyna Krawczyk, kolejne miejsca zajęły – Joanna Bruch i Magdalena Duchyńska – obie UKS Grot Więckowice, wśród chłopców po Puchar Lata sięgnął Patryk Jaśkowiak, który tydzień wcześniej wywalczył trzecie miejsce w Turnieju Terenowym na Dziewiczej Górze, a bracia Jan i Adam Dachtera, odpowiednio trzecie i czwarte miejsce w konkurencji ŁCD chłopców. Z debiutujących w zawodach (poza Adamem Dachterą – 6 miejsce w Halowych Mistrzostwach Wielkopolski Młodzików i wspomnianym wcześniej Patrykiem Jaśkowiakiem) odnotujmy jeszcze występ najmłodszego z „Grotów” – Kacpra Antczaka, który zajął ósmą lokatę.

Przed dziećmi wakacje, a kolejny start dopiero jesienią w Mistrzostwach Wielkopolski Dzieci. Młodzicy mają przed sobą jeszcze w czasie wakacji okazję do zmagań, dla dorosłych to sezon na imprezy łucznictwa tradycyjnego i historycznego, których kalendarz w miesiącach letnich jest szczelnie wypełniony. Pod koniec lipca UKS GROT proponuje dwa turnusy półkolonii dla dzieci w wieku 8 – 13 lat z terenu gminy Dopiewo chętnych do poznania rzemiosła łuczniczego i… żeglarskiego czyli półŁUKI+półŁÓDKI=półKOLONIE, a w sierpniu, być może niespodzianka – „własny” turniej łuczniczy.